Sebut Harga Tahunan Bagi Kerja-Kerja Penyelenggaraan Dan Pembaikan: 1. Lampu Jalan Awam; 2. Lampu Hiasan; 3. Lampu Solar; 4. Kabel Bawah Tanah; Dan 5. Kabel Talian Atas Serta Aksesori-Aksesori Berkaitan Untuk Zon F2 Tahun 2027.
Malaysian government tender in Penang · closes 14 Sep 2026
Kelayakan & skop
- Agensi
- Majlis Bandaraya Pulau Pinang
- Jenis
- Sebutharga
- No. Tender
- MBPP.S.NO.146/2026(K)
- Sumber
- PENANG
- Tarikh buka
- 10 Ogos 2026
- Tarikh tutup
- 14 Sep 2026
- Harga dokumen
- RM10
Syarat kelayakan
Dibuka untuk: Semua. Gred CIDB: G2. Pengkhususan CIDB: E04, E16
Catatan
Sebut harga adalah dipelawa daripada kontraktor yang berdaftar di Pulau Pinang dengan Lembaga Pembangunan Industri Pembinaan (CIDB) dalam kelas berkenaan yang dimiliki sepenuhnya oleh rakyat Malaysia dan masih dibenarkan untuk menyertai sebut harga. 2. Pemilik syarikat sahaja diwajibkan menghadiri taklimat sebelum membeli dokumen sebut harga. Pemilik syarikat yang tidak menghadiri taklimat atau hadir selepas masa pendaftaran tidak layak mengambil bahagian dalam sebut harga ini. 3. Syarikat perlu berdaftar dengan Sistem Perolehan Kerajaan Negeri Pulau Pinang melalui laman web ep.penang.gov.my untuk menyertai sebut harga. Dokumen sebut harga hanya dijual secara on-line melalui laman web tersebut dan perlu dibeli serta dimuat turun (download) melalui akaun Perolehan masing-masing sebagai pengesahan pembelian. 4. Dokumen meja boleh dilihat di Kaunter Urusetia Tender, Jabatan Khidmat Pengurusan, Tingkat 17, KOMTAR pada waktu pejabat (09.00 pagi-04.00 petang). 5. Dokumen sebut harga yang telah dilengkapkan hendaklah dimasukkan ke dalam Peti Sebut Harga diruang legar berhadapan Kaunter Penerangan Tingkat 3, KOMTAR, Pulau Pinang sebelum jam 11.00 pagi pada tarikh tutup yang berkenaan. Pertimbangan tidak akan diberi kepada tender yang lewat diterima. 6. Syarikat yang menyertai sebut harga diwajibkan melengkapkan Surat Akuan Pembida. 7. Salinan Sijil Perakuan Pendaftaran Kontraktor (PPK) dan Sijil Perolehan Kerja Kerajaan (SPKK) daripada Lembaga Pembangunan Industri Pembinaan (CIDB), Salinan Sijil Pendaftaran SysP dan Sijil Pematuhan Cukai (Tax Compliance Certificate – TCC) berstatus PATUH dan tidak luput WAJIB disertakan bersama dengan dokumen tender. 8. MBPP tidak terikat untuk menerima sebut harga yang paling rendah harganya atau sebarang sebut harga. 9. Sebarang tawaran yang berbentuk rasuah atau lain-lain dorongan yang boleh mempengaruhi kedudukan penyebut harga akan menyebabkan sebut harga tersebut ditolak serta merta. 10. Syarikat dikehendaki menyemak status tunggakan di dalam aplikasi PEARL. Sekiranya terdapat tunggakan, pihak syarikat hendaklah menjelaskan tunggakan tersebut dan kegagalan berbuat demikian menyebabkan syarikat tidak layak ditawarkan.
Tender serupa yang sedang dibuka
- Kerja-Kerja Pembaikan Dan Naiktaraf Serta Lain-Lain Kerja Berkaitan DI Lobi Lif Tingkat 25, Komtar, Daerah Timur Laut, Negeri Pulau PinangPej. Setiausaha Kerajaan NegeriPulau Pinang1 Sep 2026
- Sebut Harga Kerja-Kerja Pembaikan Jalan, Menampal Jalan Dan Kerja Berkaitan DI Kawasan Parlimen Permatang Pauh (P44), Seberang Perai Tengah Bagi Tempoh Dua (2) TahunMajlis Bandaraya Seberang PeraiPulau Pinang1 Sep 2026
- Sebut Harga Kerja-Kerja Pembaikan Jalan, Menampal Jalan Dan Kerja Berkaitan DI Kawasan Berapit (N13) Dan Dun Perai (N16), Seberang Perai Tengah Bagi Tempoh Dua (2) TahunMajlis Bandaraya Seberang PeraiPulau Pinang1 Sep 2026
- Sebut Harga Kerja-Kerja Pembaikan Jalan, Menampal Jalan Dan Kerja Berkaitan DI Kawasan Dun Padang Lallang (N15) Dan Dun Bukit Tengah (N17) Seberang Perai Tengah Bagi Tempoh Dua (2) TahunMajlis Bandaraya Seberang PeraiPulau Pinang1 Sep 2026
- Cadangan Projek Blue-Green Corridor, DI Jalan Padang Kota Lama Dan Menaik Taraf Lebuh Duke, Sebahagian Jalan Tun Syed Sheh Barakbah, George Town, Daerah Timur Laut, Pulau Pinang Melalui Projek Nature-Based Climate Adaptation Programme For The Urban Areas Of Penang Island, Malaysia.Majlis Bandaraya Pulau PinangPulau Pinang1 Sep 2026
- Sebut Harga Untuk Kerja-Kerja Penyenggaraan Longkang, Jalan Dan Kerja-Kerja Lain Yang Berkaitan Di Jalan Sungai Bakau Baharu Serta Kawasan Sekitarnya Daerah Seberang Perai Selatan Pulau PinangJabatan Kerja RayaPulau Pinang1 Sep 2026
- Sebut Harga Kerja-Kerja Menaik Taraf Tandas Awam Dan Kerja Berkaitan DI Pasar Awam Sri Bandar, Butterworth, Seberang Perai UtaraPihak Berkuasa TempatanPulau Pinang1 Sep 2026
- Cadangan Skim Penambahbaikan Trafik DI Taman Perindustrian Bayan Lepas, Mukim 12, Bayan Lepas, Daerah Barat Daya, Pulau Pinang.Perbadanan Pembangunan Pulau PinangPulau Pinang2 Sep 2026
Buka kunci dengan akaun percuma
Daftar percuma untuk semak kelayakan, muat turun dokumen dan lihat pemenang tender serupa.
Lihat sama ada syarikat anda layak (hijau, kuning atau merah) untuk tender ini, ikut gred, bidang dan pendaftaran anda.
Daftar percumaMuat turun dokumen tender penuh selepas anda daftar.
Daftar percumaLihat syarikat yang memenangi tender serupa yang lepas dan pada harga berapa.
Daftar percumaSemak kelayakan anda untuk tender ini
Daftar percuma dengan emel anda. Kami padankan tender dengan bidang dan kelayakan anda.
Percuma untuk bermula · Tiada kad kredit
Terokai lebih banyak
Kenapa cari tender di CoTender?
- Satu tempatSetiap tender kerajaan dari MyProcurement, ePerolehan dan portal agensi, dikumpulkan dan dikemas kini sepanjang hari.
- Ditapis untuk andaLihat hanya tender yang anda layak sertai mengikut gred, bidang dan pendaftaran anda.
- Sedia untuk bidaDokumen, tarikh tutup, taklimat dan harga pasaran, semua di satu tempat.